Pradinis Galerija Renginių galerija 2017 metų renginių galerija Artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išskirtinės „Šimtmečio dovanos“ Lietuvai

Artėjančio Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išskirtinės „Šimtmečio dovanos“ Lietuvai

Viešosios bibliotekos išskirtinės „Šimtmečio dovanos“ Lietuvai
Viešosios bibliotekos išskirtinės „Šimtmečio dovanos“ Lietuvai

2018 metų vasario 16 d. švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Artėjant šiai ypatingai mūsų valstybei sukakčiai Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba kartu su tarptautiniu lietuvių profesionalus vienijančiu tinklu „Global Lithuanian Leaders“ inicijavo projektą „Šimtmečio dovanos“ ir kvietė užsienyje gyvenančius lietuvius ir mūsų tautiečius skirti laiko savanorystės veikloms jų gyvenamose vietose ir gerais darbais skleisti žinią apie Lietuvą. Projektas „Šimtmečio dovanos“ pasiekė pirmojo etapo finalą ir visus, dovanojusius laiką Lietuvai, gruodžio 5 d. pakvietė į padėkos šventę Vyriausybės kanceliarijoje.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kurios viena iš prioritetinių veiklos sričių yra mokymosi visą gyvenimą galimybių teikimas bibliotekose jaunimui ir suaugusiems, prisijungdama prie šios pilietiškumą ir solidarumą skatinančios iniciatyvos lapkričio mėnesio pabaigoje kvietė Garliavos miestelio bendruomenę į organizuotus renginius, skirtus Lietuvos šimtmečio minėjimui. Projektas „Šimtmečio dovanos“ siekia padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurtis naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose.

Lapkričio 27 dienos popietę į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką susirinkę Garliavos Jonučių gimnazijos ir Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos abiturientai dalyvavo šimtmečio iniciatyvai skirtoje paskaitoje jaunimui apie karjerą ir savęs pažinimą „Pasirink teisingai! Savęs pažinimas ir karjera“. Paskaitos metu ilgametė VDU karjeros centro specialistė, Kauno rajono švietimo centro metodininkė - neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo /(-si) koordinatorė Loreta Montrimaitė užsiėmimo dalyviams kalbėjo apie sėkmingos karjeros ir savęs pažinimo santykį - kodėl savęs pažinimas toks svarbus sėkmingai karjerai ir kaip geriau pažinti save.

Lapkričio 29 d. viešojoje bibliotekoje vykusioje vyr. bibliotekininkės Ž. Kazakevičienės vedamoje integruotoje matematikos ir istorijos pamokoje „Matematikos labirintai po Lietuvą“ dalyvavę Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 5 klasės moksleiviai dalinosi žiniomis apie tai, ką mums visiems reiškia Lietuvos 100 - asis gimtadienis, kuo svarbi ši data mums ir kodėl svarbu tai švęsti. Antroje užsiėmimo dalyje, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, moksleiviai ieškojo įdomiausių faktų apie Lietuvos istoriją, sportą ir rekordus. Tam, kad surastus įdomius faktus lengviau įsimintų, pasitelkdami matematines aritmetikos žinias moksleiviai skaičiavo įvairias tekstines kombinacijas.

Trečioji dovana Lietuvai - tai „Garliaviečių“ klubo Olego Karavajevo studijoje vykusi edukacija „Atvirukai Lietuvai 100-ojo gimtadienio proga" buvo skirta patiems jauniausiems bibliotekos lankytojams. Edukaciją, kurios pagrindinis tikslas - atskleisti ir ugdyti vaikų patriotiškumą, kūrybinį potencialą ir dalyvavimą kultūrinėse veiklose, atkreipiant jų dėmesį į artėjantį Lietuvos šimtmetį, vedė bibliotekos dailininkė K. Guntulienė ir vyr. bibliotekininkė N. Klimauskienė. Edukacijoje dalyvavę Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos trečios klasės moksleiviai lydimi mokytojos Rūtos Jackūnienės kūrė kalėdinius atvirukus ir vieną bendrą atviruką Lietuvai.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė 
R. Vasauskaitė