Pradinis Galerija Renginių galerija 2017 metų renginių galerija Projektą „Pasitikrink kultūros istorijos žinias“ vainikavo viešojoje bibliotekoje vykęs protų mūšis

Viešojoje bibliotekoje protų mūšis „Pasitikrink kultūros istorijos žinias“

2017 metais Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą skaitymo skatinimo projektą „Pasitikrink kultūros istorijos žinias“, kurio tikslas buvo įvairiomis skaitymo skatinimo veiklomis pristatyti skirtingų mokslo sričių knygas ir jų autorius, skatinant įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojus daugiau skaityti ir dalyvaujant skaitymo skatinimo veiklose, dalintis kultūrine ir istorine atmintimi.

Įgyvendinant projektą „Pasitikrink kultūros istorijos žinias“ 2017 metų kovo - gruodžio mėnesiais viešojoje bibliotekoje organizuoti 5 susitikimai ir diskusijos su skirtingų mokslo sričių autoriais, vyko jų knygų pristatymai, kuriuose dalyvauti kvietėme visus Kauno rajono gyventojus, mylinčius knygas ir besidominčius viduramžių istorija, kultūros paveldu, architektūra ir etnologija. Nuo projekto pradžios Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatytos V. Savukyno, A. Klimkos, J. Minelgaitės, R. Valatkos ir J. Kančienės knygos. Remiantis pristatytomis knygomis Garliavos, Batniavos, Ilgakiemio, Raudondvario, Ežerėlio, Vilkijos, Kačerginės ir Ringaudų bendruomenių atstovus kvietėme dalyvauti protmūšiuose ir pasitikrinti savo istorines ir kultūrines žinias. Lapkričio mėnesį pirmasis žinių mūšio etapas vyko Batniavos, Raudondvario, Vilkijos, Ringaudų, Ežerėlio, Ilgakiemio ir Kačerginės bibliotekose. Gruodžio mėnesio 5 dieną žinių mūšio dalyvių komandas pakvietėme į II-jį etapą, kuris vyko Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Garliavoje.

Paskutiniajame protmūšio „Pasitikrink kultūros istorijos žinias“ etape dalyvavo 9 komandos: 2 komandos iš Garliavos miestelio, kitos - iš Raudondvario, Vilkijos, Ežerėlio, Kačerginės, Ilgakiemio, Batniavos ir Ringaudų miestelių. Komandos dalyviai turėjo įveikti 5 turus, iš kurių kiekvieną sudarė po 10 klausimų. Pasitelkę kūrybiškumą, sveiką nuovoką bei komandos narių įžvalgas dalyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Viso protmūšio metu tarp komandų virė nuožmios kovos, nes nuo pergalės vieną nuo kitos komandas teskyrė tik 1 taškas. Komandų dalyviai gvildeno su viduramžių, Tarpukario Lietuvos istorija susijusius klausimus, pasitikrino etnologijos ir su kultūros paveldu susijusias žinias. Visos protų mūšyje „Pasitikrink kultūros istorijos žinias" dalyvavusios komandos pademonstravo puikias žinias, tačiau protų mūšio kovas nugalėjo ir prizines vietas užėmė trys geriausiai pasirodžiusios komandos: I-oji vieta atiteko „Ežerėlio“ komandai iš Ežerėlio miestelio, II-ąją vietą iškovojo Garliavos „Entuziastų“ komanda ir III-ioji prizinė vieta atiteko „Paradigmos“ komandai iš Vilkijos. Antrojo ir paskutinio etapo metu išrinkti protų mūšio nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais prizais - knygomis ir albumais.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė