Pradinis Galerija Renginių galerija 2017 metų renginių galerija Moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Išmanusis miestas“ baigiamasis renginys

Moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Išmanusis miestas“ baigiamasis renginys

2017 m. lapkričio 9 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko moksleivių kūrybinių konkurso „Išmanusis miestas“ baigiamasis renginys.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą - „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose nuo birželio iki spalio mėnesio vyko moksleivių kūrybinių darbų konkursas „Išmanusis miestas“. Šio konkurso tikslas - ugdyti vaikų ir jaunimo informacinių technologijų ir kūrybines kompetencijas ir puoselėjant savo krašto istorijos suvokimą su kompiuterine trimate „Minecraft" programa, suprojektuoti išmanųjį miestą. Garliavos miestą projektavo Garliavoje gyvenantys arba besimokantys moksleiviai, atitinkamai kitus miestelius: Domeikavos, Ežerėlio, Lapių, Piliuonos, Ringaudų ir Zapyškio projektavo šiuose miesteliuose gyvenantys arba besimokantys moksleiviai.

Konkurso nugalėtojus rinko specialiai tam sudaryta vertinimo komisija, kuri kiekvieną dalyvių darbą vertino dešimtbalėje vertinimo sistemoje. Galutiniai rezultatai buvo gauti išvedus darbų įvertinimų vidurkius. Susumavus komisijos narių vertinimo rezultatus buvo atrinkti daugiausia balų surinkę konkurso dalyvių kūrybiniai darbai.

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti vertingais bibliotekos įsteigtais prizais. Visų dalyvių laukė saldžios vaišės. Konkurso dalyviai patikino, kad suprojektuoti miestelius nelengva užduotis, nes norint sukurti dabartinį miestelio prototipą reikia puikiai žinoti miestelyje esančius lankomiausius objektus, pažinti jo istoriją. Šis kūrybinių darbų konkursas, kurio metu moksleiviai su kompiuterine programa „,Minecraft" projektavo miestelius, ugdo jų kūrybiškumą, stiprina pasitikėjimą, skatina eksperimentuoti ir geriau pažinti savo krašto istoriją.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė