Pradinis Galerija Renginių galerija 2017 metų renginių galerija Bibliotekos inovatyvių paslaugų pristatymas EIFL iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ viešųjų bibliotekų inovacijų seminare

Bibliotekos inovatyvių paslaugų pristatymas EIFL iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ viešųjų bibliotekų inovacijų seminare

Bibliotekos inovatyvių paslaugų pristatymas EIFL seminare
Bibliotekos inovatyvių paslaugų pristatymas EIFL seminare

2017 m. rugpjūčio 16 d. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovai dalyvavo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame EIFL iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ viešųjų bibliotekų inovacijų seminare. Susitikimo metu 19 jaunų (iki 35 metų) iš dešimties Afrikos šalių atvykusių viešųjų bibliotekos atstovų klausėsi kolegų iš Lietuvos viešųjų bibliotekų parengtų pranešimų apie inovatyvias bibliotekose teikiamas paslaugas.

Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką ir joje teikiamas inovatyvias paslaugas, panaudojant naujas informacines technologijas, pristatė vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė ir inžinierius bibliotekinių procesų automatizavimui - A. Rusteika. Didžiulio Afrikos bibliotekininkų susidomėjimo sulaukė viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose teikiamos inovatyvios paslaugos: vaikams ir jaunimui skirti neformalaus ugdymo „Lego robotikos" užsiėmimai ir informacines technologines bei kūrybines kompetencijas ugdančios edukacinės veiklos su virtualios realybės akiniais ir kompiuterinėmis „Minecraft“ ir „Actionbound“ programomis.

Po informatyvių pristatymų su jaunaisiais Afrikos bibliotekų specialistais diskutavome tokiomis aktualiomis temomis kaip bibliotekų atstovavimas, bibliotekos veiklų viešinimas, bendradarbiavimas su verslo partneriais ir pan. Seminarą su jaunaisiais bibliotekininkais iš Afrikos šalių baigėme apsilankymu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veikiančiose kūrybinės dirbtuvėlėse „Pats sau“, skirtose lankytojų saviraiškai. Erdvioje patalpoje gausu įvairių įrankių ir prietaisų (replių, plaktukų, 3D spausdintuvas ir net karščio staklės, skirtos užrašams ant marškinėlių prilipdyti). Kūrybinių dirbtuvėlių dalyviai naudodamiesi bibliotekos įrankiais gali konstruoti ir kurti savadarbius prietaisus. Padedami moderatorių kartu su kolegomis iš Afrikos kūrybinėse dirbtuvėlėse sukonstravome visiems daugybę teigiamų emocijų sukėlusį muilo burbuliatorių.

Daugiau apie EIFL iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ viešųjų bibliotekų inovacijų seminarą skaitykite čia.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Regina Vasauskaitė