Pradinis Galerija Renginių galerija 2017 metų renginių galerija Moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Mano mėgstamiausia knyga“ nugalėtojų paskelbimas ir kūrybinių darbų paroda

Moksleivių kūrybinių darbų konkursas „Mano mėgstamiausia knyga“

2017 metų gegužės 12 dieną Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko moksleivių kūrybinių darbų konkurso „Mano mėgstamiausia knyga“ baigiamasis renginys. Didžiulio moksleivių susidomėjimo sulaukęs pirmą kartą Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuotas moksleivių kūrybinių darbų konkursas „Mano mėgstamiausia knyga“, skirtas populiarinti skaitymą Garliavos mieste ir Garliavos mokyklose besimokančių vaikų ir paauglių grupėse, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas ir perskaitytos knygos turinį perteikiant meniniuose ir tekstiniuose kūrybiniuose darbuose. Konkursas, skirtas spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, siekiant, jog ši data vaikams ir jaunimui taip pat taptų švente.

Kūrybinius darbus konkursui teikė Garliavos mokyklų, progimnazijų ir gimnazijų 1-12 klasių moksleiviai, kuriuos pagal bendruosius konkurso nuostatus vertino sudaryta viešosios bibliotekos vertinimo komisija. Per pusantro mėnesio konkursui skirtą laikotarpį buvo pateikta daugiau nei 150 dalyvių kūrybinių darbų, kurie pasiskirstė dviejose kategorijose - t.y. meniniai kūrybiniai darbai (piešiniai, tapybos, grafikos, koliažo ir mišria technika atlikti kūrybiniai darbai) bei tekstiniai kūrybiniai darbai - t.y. perskaitytos knygos interpretacija.

Kiekvienoje kategorijoje pagal 4 amžiaus grupes vertinimo komisija nominavo 9 geriausius darbus, kurių autoriams iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti diplomais ir konkurso organizatorių prizais. Vardinės padėkos įteiktos ir vertinimo komisijos nariams ir mokytojams, kurie padėjo moksleiviams paruošti kūrybinius darbus konkursui.

Komisijos sprendimu, neišskiriant vietų, išrinkti kiekvienoje amžiaus kategorijoje geriausi kūrybiniai darbai. Konkurso laureatais tapo:
I amžiaus grupė - Ugnė Obcarskaitė ir Eglė Janušauskaitė, Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla (mokytoja - N. Fokienė);
II amžiaus grupė - Almeida Kižytė, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija (mokytoja - A. Urbikienė);
Emilija Stepšytė, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija (mokytoja - D. Manukian);
Tomas Buzas - paskatinamoji vieta, Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla (mokytoja - N. Fokienė);
III amžiaus grupė - Nerija Didžbalytė, Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija (mokytoja - A. Urbikienė);
IV amžiaus grupė - Gabrielė Grušelionytė - Garliavos Juozo Lukšos gimnazija (mokytoja - D. Juknevičienė);
Rita Gudaitytė Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazija (mokytoja - A. Urbikienė);
Aušrinė Sutkutė - Kauno r. Garliavos Jonučių gimnazija (mokytoja - A. Urbikienė).
Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė