Pradinis Galerija Renginių galerija 2017 metų renginių galerija Viešojoje bibliotekoje jausmingas romansų vakaras

Viešojoje bibliotekoje jausmingas romansų vakaras

Balandžio 24 d. prasidėjo 17-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios tema atsigręžia į lankytoją, tardama jam: „tu esi biblioteka". Balandžio 25 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko folklorinio ansamblio „Gegutala" romansų vakaras - „Išgydyk žaizdas iš krūtinės", į kurį prigužėjo per šimtą renginio dalyvių.

Tą vakarą bibliotekoje tvyrojo ypatinga atmosfera. Net jaunausieji šventės dalyviai su didžiuliu susidomėjimu klausėsi taip jausmingai atliekamų dainų ir skaitomų eilių. Pasveikinti kolegas su naujos programos pristatymu atvyko ansamblis „Ežiuolė", vadovaujamas Danguolės Šalnienės ir ansamblis „Sedula" (vadovė Alina Vozgirdienė). Elegantiškais retro stiliaus rūbais pasipuošę ansamblių atlikėjai publikai dovanojo po du romansus.

2017-ieji - Lietuvių kalbos kultūros metai, o ansamblio „Gegutala" pagrindinis tikslas - išsaugoti gyvą mūsų tautos folklorą, išlaikant dainavimo tradiciją. Kol gyva mūsų kalba, kol gyvos mūsų dainos, tol gyvuos ir mūsų tauta. Tad branginkime ir perduokime ateinnačioms kartoms tai, ką turime brangiausia - kalbą, papročius ir tegul daina ir muzika lydi mus visur ir visuomet.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
B. Ruzgienė