Viešojoje bibliotekoje Lietuvos himno instaliacijos „Tautiška giesmė“ pristatymas

2017 m. sausio 10 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjęs poetas ir tarpdisciplininių menų kūrėjas, menų sintezės judėjimo „Sintezija" lyderis, Hymnos.lt idėjos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas pristatė vieną unikaliausių savo kūrinių - Lietuvos himno instaliaciją „Tautiška giesmė“.

Gausiai susirinkusius renginio dalyvius projekto autorius J. Žėkas pasveikino dambrelio muzikine improvizacija, po kurios autorius pristatė unikalią garsą, vaizdą ir judesį apjungiančią sinchroninę sistemą. Instaliacija „Tautiška giesmė" – tai unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, apjungiantis mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos...), meno (tekstilės, muzikos, poezijos...) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos...) sritis. Instaliacija susideda iš Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių ir mechaninės, dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna“ vaizdą esamuoju momentu, t. y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti garso kokybinius pokyčius čia ir dabar.

Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtą šventinę vakaro programą vainikavo Babtų kultūros centro moterų choro „Gynia“ muzikinis pasirodymas.