Aktualijos

KVIEČIAME NAUDOTIS ELEKTRONINĖMIS BIBLIOTEKOS PASLAUGOMIS

 Elektroninės paslaugos

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka primena apie teikiamas elektronines paslaugas. Kviečiame skaityti elektronines knygas ir naudotis duomenų bazėmis neiškeliant kojos iš namų.

KVIEČIAME SKAITYTI ELEKTRONINES KNYGAS:

• Portale ibiblioteka.lt, kur galite skaityti elektronines knygas ir gauti kitas paslaugas. Prisijungti prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Kaip naudotis portalu galite rasti čia.

KVIEČIAME SKAITYTI „VYTURIO” ELEKTRONINES KNYGAS:

• Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona

• Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos

 

NAUJA PASLAUGAkarantino metu, mokymo tikslams - „Knygų ištraukų skenavimas“. Kreiptis el. paštu  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 

KVIEČIAME NAUDOTIS:

• Viešosios bibliotekos EBSCO Publishing tai viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketu socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių temomis anglų ir kt. kalbomis. Nuotoliniam prisijungimui reikia slaptažodžio, rašykite el. paštu  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

• Viešosios bibliotekos Naxos Music Library Išsami muzikos duomenų bazė. Čia kaupiami įvairių stilių muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynai, operų apžvalgos ir kt. Nuotoliniam prisijungimui reikia slaptažodžio, rašykite el. paštu  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos sukurtais virtualiais produktais:

https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/#

dgrgrgrthb

Virtualus gidas „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ čia.

         Instrukcija kaip naudotis Virtualiu gidu:

        –Kelionės maršruto sudarymas Youtube.

        –Virtualaus turo valdymas Youtube.

E-žinynas – Kauno rajono kraštas, kuriame rasite Kauno rajono krašto, kultūros, architektūros, archeologijos, gamtos paminklus, miestelius bei muziejus.

Virtualus turas po Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką.       

Kauno rajonas su virtualios realybės akiniais čia.

 Laisvosios prieigos duomenų bazėmis:

• Europos skaitmeninė biblioteka – suteikia prieigą prie daugiau kaip 50 milijonų skaitmenizuotų kūrinių – knygų, muzikos, meno dirbinių ir kitų.

 Portalas epaveldas.lt – ši virtuali kultūros paveldo sistema užtikrina greitą ir patogią prieigą prie tūkstančių meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Eksponatai, kuriuos verta pamatyti – Lietuvos muziejuose sukaupti ir saugomi vertingi ir įdomūs eksponatai.

KVIEČIAME MOKYTIS:

• pasinaudojus projektoPrisijungusi Lietuva mokomąja medžiaga.

Bibliotekos lankytojų dėmesiui!

Karantino metu Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose skaitytojai nebus aptarnaujami, atšaukiami visi renginiai, mokymai, užsiėmimai.

Leidinių grąžinimo terminą galite pratęsti internetiniu adresu www.krsvbiblioteka.lt, telefonu ar el. paštu kreipiantis į tą skyrių ar padalinį, kuris leidinį paskolino.

Leidiniai į Viešosios bibliotekos knygų grąžinimo dėžę nebus priimami (delspinigiai už negrąžintas knygas nebus skaičiuojami). Knygas galėsite grąžinti pasibaigus karantinui.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje 3D spausdintuvu spausdinamos apsaugos priemonės medikams

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisideda prie Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, skirtiems saugiam medikų darbui.

Viešoji biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų apskričių bei savivaldybių bibliotekų, turi 3D spausdintuvą, kuris iki šiol buvo naudojamas kūrybiniams projektams ir edukacijoms, šiuo atsakingu laikotarpiu tapo įrankiu, kurio pagalba galima gaminti apsaugos priemones nuo sparčiai plintančio koronaviruso.

Skaityti daugiau...

Profesorius S. Čaplinskas: apie COVID-19 ligą ir jos grėsmes visuomenei

Koronavirusas vis didesnį nerimą kelia ir Lietuvoje. Kovo 12 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje įrašyta Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaita apie koronavirusą ir jo keliamą grėsmę.

Skaityti daugiau...

Mielieji Kauno rajono gyventojai!

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį visoje Lietuvoje įvedamas karantinas. Tai daroma dėl mūsų visų, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą ir išsaugoti gyvybes.

Šioje situacijoje labai svarbu nekelti panikos, laikytis rimties, nesivadovauti gandais, tik oficialia informacija ir griežtai laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtų nurodymų.

Skaityti daugiau...

3D spausdintuvu spausdiname apsaugos priemones medikams

Kauno rajono viešoji biblioteka jungiasi prie „Robotikos mokyklos" iniciatyvos. 3D spausdintuvu spausdiname rėmelius, kurie skirti apsauginiams medikų skydamas. Manome, kad šiuo laiku itin svarbiu saugoti mūsų gydytojus, o kartu padėti gelbėti žmonių gyvybes.

Skaityti daugiau...