Pradinis Naujienos Filomenos Taunytės knygos „Ieškau tikro lietuvio“ pristatymas Ežerėlio bibliotekoje

Spalio 10 d. Ežerėlio bibliotekoje pristatyta gydytojos, žurnalistės, populiarių knygų apie sveikatą autorės – Filomenos Taunytės knyga „Ieškau tikro lietuvio". Apie knygą kalbėjo Ežerėlio bibliotekos skaitytoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Valė Raudžiuvienė.

Gydytoja, rašytoja Filomena Taunytė svarstė, koks šiandien yra tikras lietuvis: ji ieškojo ir rado taurių asmenybių, bet aptiko ir naujų didžiųjų nuodėmių – pataikavimą, nusižeminimą ir baimę. Didžiulę patirtį sukaupusi medikė patarė gydyti dvasios ir kūno ligas savo praktikoje patikrintais paprastais, bet veiksmingais metodais. Daug dėmesio ji skyrė mitybai. Ir šioje knygoje nemažai kalbama apie pasninkavimą, gydomąjį badavimą, bet perspėjama klausyti sveiko proto ir nepulti į kraštutinumus. Autorė pateikia mitybos patarimų ir tiems, kurie nesiryžta badauti, bet turi reguliuoti svorį ne iš tuštybės, o dėl sveikatos. Pirmą kartą gydytoja plačiau aprašė apie akupunktūrą ir akupresūrą, apie tai, kaip atpažinti ligas pagal akies rainelę ir kaip jas įveikti darant stuburui – sveikatos vieškeliui – skirtus paprastus ir lengvus auksinės žuvelės pratimus. Knygoje radome naujų receptų, vaistažolių antpilų aprašymų, sužinojome kaip nebrangiai pasidaryti sanatoriją nuosavame sode...

Po paskaitos dalyviai paskanavo kvapnių arbatų, vaišinosi šiųmečiu medumi ir išklausė vieni kitų patarimų: kurie vaistiniai augalai stiprina imunitetą, kurie sėkmingai padeda kovoti su peršalimo ligomis, pagreitina gijimo procesą ir yra puiki alternatyva antibiotikams ligos pradžioje.